KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17474013
nr 1747 4013
Folke Ricklund
(1900-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad a Tergo, saxnäsforsen. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 december 2025
kl 20:23:39
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr